Haber

Damadını öldüren kayınpederin yargılanmasına devam ediliyor

Damadını öldüren kayınpederin yargılanmasına devam ediliyor

Sanık avukatı, müvekkilinin akli dengesinin yerinde olduğuna dair rapor istedi.

Mahkeme, sanığın 3 hafta tutuklu kalmasına karar verdi.

İSTANBUL – Küçükçekmece’de damadı Volkan Çubukçu’yu kalbinden bıçaklayarak öldüren kayınpederin yargılanmasına devam edildi. Sanık avukatının müvekkilinin akli dengesinin yerinde olup olmadığına ilişkin rapor istediği duruşmada mahkeme, sanığın 3 hafta tutuklu kalmasına karar verdi. Volkan Çubukçu’nun eşi Meral Çubukçu, babasının akli dengesinin yerinde olduğunu belirterek cezalandırılmasını istedi.

İstanbul Küçükçekmece’de 22 Eylül 2022’de tartıştığı damadı Volkan Çubukçu’yu kalbinden bıçaklayarak öldüren kayınpeder Turhan Ketenci’nin yargılanmasına devam edildi. Küçükçekmece 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Volkan Çubukçu’nun eşi Meral Çubukçu ve annesi ve babası katılırken, duruşma salonunda tutuklu sanık Turhan Ketenci’nin yanı sıra sanık yakınları ve avukatları hazır bulundu.

Duruşmada mahkeme sanığın tutukluluğunun devamına karar verirken, sanık avukatları müvekkili hakkında ceza ehliyetinin bulunup bulunmadığına ilişkin doktor raporu istedi. Bunun üzerine mahkeme heyeti, sanık Turhan Ketenci’nin 3 hafta Bakırköy’de kalmasına karar veren Prof. Dr. Mahzar Osman Ruh Sağlığı ve Sınır Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde müşahede altında tutulmasına karar verdi. Duruşma 2 Ekim 2023’e ertelendi.

“Bir delinin böyle bir şeyi yapamayacağı açıktır”

Rapor talebine karşı çıkan müştekinin babası Mustafa Çubukçu, “Savunmamızı yaptık ve karşı tarafın cezalandırılmasını istedik. Karşı tarafın avukatı ısrarla ‘Müvekkilim deli, tam bir heyet’ dedi. rapor verilmedi, bir iki doktorun ceza ehliyeti var’ şeklinde bir alt başlık verdiler. ‘Doktorların rapor vermesini istiyor. Artık hukuka ve adalete güveneceğiz’ dedi.

“Babamın cezalandırılmasını istiyorum, hiçbir şeyi yoktu”

Duruşmanın ardından öldürülen Volkan Çubukçu’nun babası ve eşi karara tepki gösterdi. Katil zanlısı Turhan Ketenci’nin kızı Meral Çubukçu, babasının akli dengesinin yerinde olduğunu belirterek, “Babamın cezalandırılmasını istiyorum. Bildiğim bir sorunu yok, sadece sınır hapı kullanıyordu, onun dışında bir sorunu yok” dedi. Gözaltının devamına karar verildi, 3 hafta müşahede altında tutulacak.Daha sonra hakkında tutanak tutulacak. Böyle bir rapor alacağını sanmıyorum çünkü o deli değil. Eşim bunu hak edecek hiçbir şey yapmadı” dedi.

biga-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu