Haber

Gaytancıoğlu’ndan çocukların beslenme sorununa çözüm önerisi!

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, daha önce okullarda mescit yerine kafeterya açılmasını istemişti.

Gaytancıoğlu, yazılı açıklamasında, “Bu kadar yoksulluk varken, anaokullarının öncelikle ‘zorunlu yeterli beslenmeye’ ihtiyacı var!” Milli Eğitim Bakanlığı’nın tamamen dini cemaat ve tarikatların kontrolünde olduğunu iddia etti.

Cumhuriyetin 100. yılında uygulamanın laik eğitime karşı verilen savaşın son noktası olduğuna işaret eden Gaytancıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “Bilimsel eğitim yoksa geleceğimiz bugünkü Ortadoğu’dur, karanlıktır! ÇEDES projesiyle imamların okullarda ders vermesinin önünü açan Milli Eğitim Bakanlığı, artık okul öncesi eğitim kurumlarında da var.” Camiyi zorunlu hale getirdi. Yeni bir düzenleme çıkaran bakanlık, kayıt ücretini “katkı payı” adı altında resmi kılıf altına aldı. Devlet kimseye kimlik, ideoloji ve inancı empoze edemez. İnanç yorumuna dayalı uygulamalar laiklik ilkesine ve insan haklarına alışkın değildir. Bu alanlar bireysel tercihlerdir. “Farklı tercihlere saygı esas olmalıdır” dedi.

serik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu