Haber

Zorlu’dan Hamza Dağ’a: FETÖ’yü sahiplenenlerle kimler yan yana durdu?

ANKARA-İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘BAHÇELİ’YE KENDİ TARZIMIZ ÇERÇEVESİNDE ÇOK NET BİR CEVAP VERDİK’

Gazetecilerin “İYİ Parti Bahçeli’nin çağrısını reddetti diyebilir miyiz?” Zorlu, “Açıklamamız çok net. Sayın Bahçeli’nin dolaylı çağrısına kendi politikalarımız ve üslubumuz çerçevesinde çok net yanıt verdik” dedi.

‘HAMZA DAĞ FETÖ İLE KUCAKLANMIŞ KİMLER ONU CEVAPLAYALIM’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın “İYİ Parti’nin yeri PKK ve FETÖ’nün yanı değil” sözlerini vurgulayan Güçlüli, “İYİ Parti’nin Türkiye’yi merkeze alan, kucaklayan bir heyecan yaratma iddiası” dedi. 85 milyon insanı gerçekten inandırıyor.” PKK ile pazarlık yapanların, FETÖ’ye kucak açanların, yeminimizi kaldıranların, ‘ne mutlu’ sözünden rahatsız olanlarla iş birliği yapanların kimler olduğunu Sayın Dağ’a hatırlatmak isteriz. Türk olduğumu kim söyledi? Bırakın bu soruları milletinize cevap vermeye çalışsın.”

Bahçeli’nin ‘mahalle’ kavramını kullandığını hatırlatan Violent, “Orada mahalle kavramı kullanıldı. Hemen ardından bazı parti yetkililerinin partimiz hakkında kullandıkları uygunsuz ifadelerin bir kısmında tutarsızlık olup olmadığını kamuoyunun takdirine sunarız.

Meral Akşener’in 26 Ağustos’taki açıklamalarıyla ilgili soruya Güçlü, “Bu tarihe bu kadar odaklanılmasından memnunuz. O gün bu önemli günü hatırlamamıza vesile olduğumuz için mutluyuz. Siyasi süreçte önemli bir başlangıç ​​olacağını belirtmiştim. Sayın Cumhurbaşkanımız da 26 Mayıs’tan sonra ilk kez milletimizle görüşecek. İçeriğiyle ilgili değerlendirmelerimizi sürdürüyoruz.”

‘DEPREM KAPIMIZDA DEĞİL, BOYNUMUZDA’

İstanbul’da olası depremle ilgili değerlendirmelerde bulunan Güçlü, “Deprem kapımızda değil, boynumuzda” uyarısında bulunarak, deprem için bugüne kadar toplanan vergilerle 2 milyona yakın konut yapılabileceğine değindi.

‘DEPREM HAKKINDA DERHAL MECLİS’E BİLGİ VERİLMELİ VE ARAŞTIRMA KOMİSYONU OLUŞTURULMALI’

Deprem için gerekli tedbirlerin bir an önce alınması gerektiğini belirten Şiddet, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın derhal Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bilgi vermesini ve bir an önce bir araştırma komisyonu kurulmasını ve konunun değerlendirilmesini istiyoruz” dedi. merkezi ve yerel yönetimler tarafından ortaklaşa yürütülür.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu