Haber

Muhtarlardan Büyükşehir Belediyesi hizmetlerine tam not

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hizmet noktasında mahallelerdeki ihtiyaç ve sorunlara anında ve kalıcı çözümler üretiyor. Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe merkezleri ve kırsal kesimde sunduğu hizmetler bölge muhtarlarını ve bölge sakinlerini mutlu ediyor. 2023 yılı, başta altyapı ve üst yapı, ulaşım, millet bahçeleri, sosyal ve kültürel faaliyetler olmak üzere yürütülen çalışmalarla dolu bir hizmet yılı oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, şehir merkezinde ne varsa kırsalda da olacak anlayışıyla vatandaşlara şehrin en ücra köşelerine kadar daha hızlı ve kaliteli hizmet almaları talimatını verdi. Önder Büyükakın’ın talimatıyla Büyükşehir Belediyesi’nin mahallelerdeki en büyük hizmet ortağı olan muhtarların talepleri öncelik sırasına göre birer birer yerine getiriliyor.

 

HİZMET SEFERBERLİĞİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet seferberliği ilan ederek geçtiğimiz yılı başta altyapı ve üstyapı, ulaşım, Millet Bahçeleri, çevre sağlığı, aile, gençlik ve spor, sosyal ve kültürel faaliyetler olmak üzere başarılı çalışmalarla dolu geçirdi. Özellikle Muhtar İşleri Dairesi Başkanlığı Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan A Ekibi, 2023 yılında Kocaeli genelinde muhtarlardan gelen talepleri anında müdahale ederek hızlı bir şekilde çözüme kavuşturdu. A Takımı grupları, özellikle kırsal mahallelerdeki talepleri etkin ve hızlı bir şekilde karşılayabilmek amacıyla hizmetlerini şehrin en ücra köşelerine kadar taşıdı. Kırsal kalkınma hamlesinin bir modülü olarak Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal bölgelerde sunduğu hizmetler muhtarları ve vatandaşları sevindiriyor. Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal hizmetlerin kesintisiz yürütülmesini sağlamak amacıyla kurduğu ekipler, geçtiğimiz yıl 80 farklı başlıkta 2 bin 595 talebi yerine getirerek analiz etti.

 

BAŞKANLAR HİZMETLERDEN MEMNUN

Kocaeli genelindeki muhtarların belediyeye gitmeden “Muhtar Aktif Sistemi” üzerinden gönderdiği talepler hızlı bir şekilde ilgili birimlere iletiliyor. Burada talepler yerine getiriliyor. 2023 yılında şehir merkezinde olduğu gibi kırsalda da hayatı kolaylaştıracak yüzlerce hizmeti hızlı ve kaliteli bir şekilde hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi’ne muhtarlar tam not verdi. Muhtarlar, Önder Büyükakın’a teşekkür ederek verilen hizmetleri değerlendirdi.

 

“112 ACİL SERVİS GİBİ HER ZAMAN YANIMIZDA”

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı ve Kurtdere Mahalle Muhtarı Mustafa Ersoy: “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, il genelinde ve mahallelerimizde sunduğu hizmetlerle vatandaşların taleplerine en uygun şekilde yanıt verdi. Altyapı olsun, üstyapı olsun, ulaşım olsun tüm hizmetlerimizden memnunuz. Özellikle biz muhtarların ‘112 Acil Servisi’ olarak gördüğümüz A Takımının hizmetlerinden çok memnunuz. Her aradığımızda çalışmalarınızla yanımızda olduğunuz için sonsuz teşekkür ederiz. Liderimiz Büyükakın, çiftçilere başta mazot, gübre ve tohum olmak üzere onlarca tarımsal kaynak sağlayarak üreticileri üretime devam etmeye teşvik etti. Çiftçilerimiz de bunları memnuniyetle karşıladı. Daha önce ekim yapılmayan alanlarımız ekime başlandı. Liderimiz kırsal mahallelerdeki ulaşım sorununu hızla çözdü. İnşallah 2024 yılında da hizmetler artarak devam edecek. “Kendim, muhtarlar ve mahalle sakinleri adına Başkanımız Büyükakın’a ve ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

 

“10 ÜZERİNDEN 10 VERİRİZ”

Gebze Muhtarları Derneği Başkanı ve Osman Yılmaz Mahalle Muhtarı Musa Uslu: “Kocaman bir hizmet yılını daha geride bıraktık. Sunulan hizmetlerle ilgili vatandaşlardan çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Taleplerimize anında yanıt veriliyor. Başarılı performansından dolayı Büyükşehir’e 10 üzerinden 10 puan veriyoruz. Üreticiler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tarıma ve çiftçilerimize verdiği destekten memnun. Liderimiz Büyükakın’a teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. “31 Mart yerel seçimlerinde başarılı olacağına inancımız tamdır.”

 

“2023 HİZMETLERDE ÇOK VERİMLİ GEÇTİ”

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı ve Derince Mersincik Mahalle Muhtarı Derya Uluç: “2023 yılı hizmet açısından oldukça verimli geçti. Büyükşehirle olan irtibatımızı en iyi şekilde kullanarak mahallemizin ve vatandaşlarımızın sorunlarını aktardık. Muhtar Etkin Sistemi üzerinden ilettiğimiz taleplerimiz hızlı bir şekilde yerine getirilmektedir. Önce dilekçe yazıp belediyeye gitmemiz gerekiyordu. Artık belediyeye gitmeden sistem üzerinden anında gönderiyoruz. Dilekçelerimiz çağımıza uygun bir biçimde alınmakta ve gerekli birimlere iletilmektedir. Geri bildirim verilerek olayın çözülüp çözülmediği hakkında bilgi verilir. Küçük dokunuşlarla büyük işler başarırlar. “Büyükşehir Belediyesinin tüm birimlerini tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.”

 

“CUMHURBAŞKANIMIZ DAHA ÇOK HİZMETLER YAPACAK”

Kandıra Muhtarları Derneği Lideri ve Ballar Mahalle Muhtarı Yüksel Horos “Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet noktasındaki takviyeleri sayesinde keyifli bir yılı geride bıraktık. Taleplerimizin neredeyse tamamı yerine getirildi. Büyükşehir hizmet anlamında güzel bir ivme yakaladı. Ne zaman arasak muhtar arkadaşlarımız hemen ulaşabiliyor. Muhtarım ve vatandaşlar adına Önderimiz Büyükakın’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kandıra geniş bir coğrafyaya sahiptir. Kandıra tarımın yoğun olduğu bir yerdir. Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal takviyelerinden memnunuz. Önderliğimiz Türkiye’ye örnek olacak projeleri hayata geçirdi. Bölgede altyapı ve üstyapı çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Artık tüm köylere doğalgaz ulaştırıldı. Liderimiz sihirli ellerinin dokunuşuyla bizi çağlara taşıdı.”

 

“VATANDAŞLAR HİZMETLERDEN MEMNUN”

Başiskele Muhtarları Derneği Lideri ve Ovacık Mahalle Muhtarı İlhan Altıntaş “Yol bakım ve inşaatı, kaldırım düzenlemesi, aydınlatma, park ve bahçeler, ağaç dikimi gibi birçok hizmet aldık. Taleplerimize en kısa sürede yanıt verilmektedir. Vatandaşlar hizmetlerden memnun, geri dönüşler alıyoruz. Hizmet anlamında güzel bir yılı geride bıraktık. Özellikle A Takım’dan memnunuz.

Başkanımız Tahir Büyükakın’ın her zaman yanındayız. Desteğinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“TARIMDA ÇOK ÖNEMLİ DESTEK ALDIK”

Kartepe Muhtarları Derneği Lideri ve Çepni Mahalle Muhtarı Hüseyin Türker “Muhtarlar olarak halkımızla belediye ve diğer kurumlar arasında köprü görevi görüyoruz. 2023 yılı oldukça verimli geçti. A takımının mahallelerimizde yapılan hizmetlerde büyük payı var. Kırsalda tarımla ilgili çok güzel takviyeler aldık. Çiftçimiz bundan memnun, biz de aracı olarak mutluyuz. Her türlü hizmetten faydalandık. Liderimiz Tahir Büyükakın ve grubundan memnunuz. “Allah onlardan razı olsun.”

 

“CUMHURBAŞKANIMIZ TAHİR İLE ÇALIŞMAK ÇOK GÜZEL”

Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şube Başkanı ve Çakırcaali Mahalle Muhtarı Adnan Kaçan: “Kandıra olarak Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden memnunuz. 2023 yılında birden fazla çalışma tamamlandı, bir kısmı bu yılın planlamasına dahil edildi. Ne zaman bir talepte bulunsak Hızır gibi yanımıza geliyorlar. Kandıra’nın en ücra köşesinde grupları görmek mümkün. Yol bakımından, çeşmeye kadar her şeye koşuyorlar, küçük dokunuşlarla harika işler yapıyorlar. Bir tarafta Kandıra Belediyesi’nin, diğer tarafta Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri tartışılmaz. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Kandıralı çiftçilere mazot, gübre ve tohum başta olmak üzere birçok tarımsal destek sağlıyor. Liderimiz Tahir’le çalışmak çok güzel. Vatandaşlarımız her açıdan çok mutlu, muhtarlar da mutlu” dedi.

 

“HİZMET EN İYİ ŞEKİLDE SUNULDU”

Gölcük Muhtarları Derneği Lideri Bilge Saral: “Büyükşehir Belediyesi Kocaeli genelinde çok güzel hizmetler yaptı. Özellikle Gölcük Muhtarları Derneği başkanı olarak hem ilçe merkezine hem de köylerimize en güzel hizmetlerin verildiğini söylüyorum. Tahir Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Çünkü her sıkıntımızda, zor durumda kaldığımızda yanımızdaydı.”

 

“KIRSALDA YÜKSEK BİR MEMNUNİYET VAR”

Körfez Muhtarları Derneği Lideri ve Kutluca Mahalle Muhtarı Engin Öztürk: “Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılı da güzel hizmetlerle doluydu. Hem Büyükşehir Belediyemiz hem de Körfez Belediyelerimiz güzel çalışmalar yaptı. Özellikle kırsal mahallelerde öncelik sırasına göre projeler tek tek hayata geçirildi. Liderimiz Büyükakın her zaman destekçimizdir. Türkiye’ye örnek projeler üretiyor. Köylerde olsun, merkezlerde olsun hizmet konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Özellikle hibe destekleri, mazot, tohum, gübre, makine teçhizatı ve seracılık konusunda çok önemli çalışmalar yaptılar. Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştirme projesi başlı başına bir kırsal kalkınma modelidir. Çiftçilerin bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nden memnuniyeti yüksek. Her yıl yeni projelerle ilgili beklentileri takip ediyorlar. Liderimize ve ekibine Körfez muhtarları ve mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

“ALTYAPIDAN ÜSTYAPIYA HER TÜR YATIRIM YAPILDI”

Dilovası Muhtarlar Derneği Lideri ve Çerkeşli Mahalle Muhtarı Aytaç Fazilet: “2023 yılında altyapıdan üst yapıya, asfalttan parkeye kadar tüm yatırımlarımız büyük oranda Büyükşehir Belediyesi tarafından profesyonel ekipler eşliğinde gerçekleştirildi. Ulaşım konusunda herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Mahallemizden Dilovası, Gebze ve Kocaeli merkeze otobüsler zamanında çalışmaktadır. Özellikle gençlerimiz bundan çok memnun. A Grubu kendi başına gerçekten iyi işler yapıyor. Sorunlara anında müdahale edip küçük dokunuşlarla çözüyorlar. Tahir Başkanımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

“GÜZEL BİR 5 YIL GEÇİRDİK, MEMNUNUZ”

Derince Muhtarlar Derneği Lideri ve İbni Sina Mahalle Muhtarı Ömer Lütfi Karadeniz: “Derince ilçesi olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımızın yaptığı çalışmalardan memnunuz. İnşallah bundan sonra yine mutlu oluruz. Liderimiz Tahir Büyükakın’la 5 yıl birlikte çalıştık. Birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Mahallelerimiz için talep ettiğimiz hizmetler aciliyet sırasına göre verilmektedir. A Takımının bu konudaki çalışmalarını beğeniyoruz. Kırsaldaki muhtar arkadaşlarımızın hepsi memnun ve mutlu. Umarım bundan sonraki çalışmaları da bu şekilde devam eder. “Liderimize ve grubuna teşekkür ediyoruz.”

 

“MUHTEŞEMLERİN YARDIMINA GELİYOR”

İzmit Muhtarları Derneği Başkanı ve Veli Ahmet Mahalle Muhtarı Kadir Kızıl: “Her yıl olduğu gibi 2023 yılı da hizmet açısından güzel geçti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız muhtarlarımıza elinden gelen desteği gösteriyor. A Ekibi kurulduğu günden bu yana muhtarlarımız aradığında ambulans gibi hemen geliyor ve sorunu çözüyor. Muhtarlarımızın imdadına yetişiyor.”

 

“MUHENDİSLİK DURUMUNDAN KEYİF ALDIK”

Darıca Muhtarlar Derneği Başkanı ve Osmangazi Mahalle Muhtarı Kenan Demirbaş: Göreve geldiğimiz 2019 yılından bu yana Büyükşehir Belediyesi ve Darıca Belediyesi ile uyum içerisinde çalışıyoruz. Halkımız için ne gerekiyorsa biz talep ettik, Büyükşehir Belediyesi de yerine getirdi. Muhtar olarak görevimizin tadını çıkardık. Birlikte hizmet etmekten büyük mutluluk duyduk. Vatandaşlarımız da bundan memnun. Altyapı çalışmaları tamamen tamamlandı. Eskiden yağmurdan dolayı su baskınları oluyordu ama artık ne kadar şiddetli yağmur yağarsa yağsın bir sıkıntı yaşamıyoruz. Yollarımız, parklarımız, camilerimiz yapıldı. Kocaeli’nin en güzel ve güzel parkının projesi tamamlandı. Balyanoz Körfezimiz, balıkçı barınağımız, milletimizin bahçesi Büyükşehir Belediyesi’nin yarattığı ayrı bir keyif. Artık kaymakamlığımızın, belediyemizin ve tüm kurumlarımızın bir arada olduğu yeni hizmet binaları yapılıyor. Özellikle A Takımı mükemmel çalışıyor. Allah liderimiz Tahir Büyükakın’dan razı olsun. “Çok güzel işler yaptı.”

 

“VATANDAŞLARA HİZMET SUNULACAK”

Çayırova Muhtarları Derneği Lideri ve Atatürk Mahallesi Muhtarı  Hasan Özkoca: “Hizmet anlamında 2023 Çayırova genelinde çok iyi geçti. İnşallah 2024 yılında da aynı şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sağ olsun Büyükşehir Belediyemiz ve Çayırova Belediyemiz çok önemli hizmetler yaptı. Başkanımız Tahir Büyükakın A Takımı kurarak özellikle kırsal mahallelerde vatandaşlara hizmet ulaştırıldı. Çok memnun olduk. “Başkanımız Tahir’i gerçekten çok seviyorum ve başarılarının devamını diliyorum.”

 

“2024 DAHA İYİ OLACAK”

Karamürsel Muhtarlar Derneği Lideri ve Oluklu Mahalle Muhtarı Adem Akın: “Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden memnunuz. 2023 yılında çok güzel çalışmalar yapıldı. Muhtarlarım ve vatandaşlarım adına liderimiz Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyorum. A Takımı gerçekten güzel işler yaptı. İSU köyümüze büyük hizmetler veriyor. Su depolarımız yapıldı, yeni su sınırlarımız değişiyor. Doğalgaz operasyonlarına biraz daha ağırlık verilmesi yerinde olur. Allah liderimizden razı olsun, tüm taleplerimiz en güzel şekilde yerine getiriliyor. “2024 yılının daha keyifli geçeceğine inanıyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort