Haber

TİP Başkanı Erkan Baş: 28 Ekim’e hazırlanıyoruz

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’ın tutuklu Hatay Milletvekili Can Atalay için Hatay’da başlattığı “Özgürlük Yürüyüşü” 23’üncü gününde… Baş, 12’nci yıl dönümüne denk gelen yürüyüşe bugün başladı. Van depreminin yıl dönümünde Şereflikoçhisar Şekerköy’de depremde hayatını kaybedenler anıldı. .

Baş, konuşmasında şunları söyledi:

“Yürüyüşümüzün son haftasına girdik. Bugüne kadar yürüyüşe destek veren tüm dostlarımızla 28 Ekim’de Ankara’da büyük bir miting gerçekleştireceğiz. 28 Ekim’e hazırlanıyoruz.

Bugün 23 Ekim. 600’den fazla vatandaşımızın hayatını kaybettiği Van Depremi’nin 12. yıl dönümü. Kaybolan tüm vatandaşlarımızı bir kez daha saygıyla anıyor, ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum. O günleri bir kez daha hatırlayacak olursak: Marmara Depremi’nde ve bu yılki 6 Şubat sarsıntılarında olduğu gibi; Saray yardımlarından önce her zaman deprem bölgelerine ulaşan vatandaşların dayanışmasını, vatandaşların dayanışmasını hatırlayalım. Çünkü kelimenin tam anlamıyla yardımcı oluyorlar. Ama biz; Devletin herkese yardım etmesi gerektiği anlamına gelmiyor; Halkın refahını ve huzurunu önlemesi, sağlaması gereken kurumun kendisi olduğunu yorulmadan anlatmaya devam edeceğiz.

haber-sariveliler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu